Jeton Kart Bayisi

17 Haz
2016

Jeton kart bayisi şimdilerde daha çok kullanılmaya başlayan bir sistem olmuştur. Ama çoğumuz ne olduğu nasıl kullanılması gerektiği hakkında çok bilgiye sahip değiliz. Jeton kart bayisi internetin günümüzde çok fazla kullanılmasıyla birlikte daha çok tercih edilir olması artan öneminin sebeplerindendir. Bugün faaliyet gösteren her bankanın bir sanal kartı ve internet üzerinde aktif olan banka hesabı bulunmaktadır. Jeton kart bayisi sisteminin diğerleri arasında farklı bir yere sahip olduğunu söylemek mümkündür.

İnternette güvenle faaliyet göstermek için tamamen anonim kalabileceğiniz bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekir. Jeton kart bayisi sistemiyle herhangi bir sorun yaşamadan, isim ve soyadı bilgilerinizi girmek zorunda kalmadan faaliyet gösterebilirsiniz. Adınızı ve soyadınızı gizleyerek alışveriş yapma ve faaliyete bulunma olanağı sağlamaktadır. Ancak bunu herhangi bir sitede kullanabilmeniz için sitenin anonim ödeme kanallarını desteklemesi gerekmektedir. Bu mecralarda kimlik bilgilerinizi girmeden güvenle harcama yapabilirsiniz. Diğer hesaplar gibi sınırsız bir banka havalesi ve harcama sistemi bulunmamaktadır. Bu kartı kullanabilmek için harcayacağınız oranda almanız gerekir. 15 avrodan 500 avroya kadar kartlar bulunmaktadır. Bakiyenizdeki para bitince yeni bir kart almanız gerekecektir. Eski karta kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu sistemle birlikte internet üzerinde yapacağınız harcamaları daha kontrollü yapacaksınız. Banka hesabınızdan aktararak çalışmadığı için belli bir limiti aşma şansınız bulunmamaktadır.

Dünya genelinde yayılmaya başlayan sistemde özel kredi kartı bilgileriniz gibi bilgiler 3. Kişiler tarafından görülmez. Jeton Kart Bayisi ile para yatırdığınız zaman sanal ortam da sıkça rastlanan dolandırıcılıkların önüne geçmiş olursunuz. Jeton Kart Bayisi üzerinde bir kod barındırmaktadır bu kod sayesinde her kart eşsizdir ve sadece tek kullanımlıktır. Dünya çapında kullanılan Jeton kart tamamen yasaldır. Jeton kart bayisi kredi kartları gibi sonsuz değildir ve sizi sürekli alışveriş yapmaya sürüklemez. Jeton kartlar adından da anlaşılabileceği gibi jeton görevi görmektedir. Jeton bittiği an alışveriş yapamazsınız ve aynı jetona para yükleyemezsiniz. Bir jeton kart bayisi sadece bir kez kullanılır bittikten sonra eğer tekrar alış veriş yapmak istiyorsanız başka bir jeton kart bayisi almak zorundasınız.

admin
author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir